З 7 по 11 жовтня відбулась поїздка 10 студентів Українського католицького університету в зону ООС у межах проєкту «Радіємо разом» з культурно-освітньою програмою.

Протягом поїздки команда студентів реалізувала 150 занять у школах, а саме:

  • Арт-терапія – 30 занять
  • Спортивні естафети – 30 занять
  • Майстер-клас «Плетіння фенічок» - 15 занять
  • Майстер-клас «Малюнок з пластиліну» - 15 занять
  • Ігри – 30 занять
  • Аквагрим – 30 занять

Проект «Радіємо разом» передбачав проведення культурно-освітньої програми у школах для дітей віком 6 – 17 років. Було залучено понад 400 дітей та 35 вчителів зони ООС до культурно-освітньої програми. Діти проходили  програму у формі квесту, де проходили п’ять станцій. Квест був присвячений темі космосу. На кожній станції школярі подорожували галактикою та намагались відчути себе справжніми космонавтами, які досліджують неосяжний всесвіт. Зустріч з дітьми починалась зі знайомства, танцювання бансів та ділення дітей на 5 команд.

 

 «Цього року вперше мала чудову можливість побувати на проекті "Радіємо разом" на сході України. І впевнено можу сказати, що цей проект - це про любов. Адже я встигла полюбити кожну дитину, яка прибігла до мене на точку. Я відповідала за креативну точку арт терапії. Мені вдалося так зацікавити дітей, що на точку "Відкритий космос" вони бігли до нас дуже охоче. Кожній дитині ми давали простір для творчості, бо головним для нас був це процес терапії, а не результат. Саме тому наша точка була місцем відпочинку для учасників, а картини дітей були направду космічними» - ділиться враженнями учасниця проекту «Радіємо разом» Христя Лозинська.

«Проект «Радіємо разом» пройшов надзвичайно надихаюче. Гарні та активні діти, привітні вчителі, та гостині працівники шкіл. Я вважаю, що цей проєкт надзвичайно важливий, адже ми даємо дітям можливість побачити щось інакше, незвичайне для них, дізнатися про нові можливості та просто добре провести час. Чекаю з нетерпінням наступного «Радіємо разом» - святий Миколай» - ділиться враженнями студентка 2 курсу, історії та археології Лілія Кабацька.

 

 

«Пройшло вже чимало часу з того моменту як я побував на Сході від організації "Україна - Єдина", але до сих пір не можу відійти від вражень які отримав там. Ми їздили з проєктом "Радіємо разом" і його мета була дуже простою: дати дітям радості, любові та спілкування. Цей результат який ми отримали, мене приємно здивував. Не дуже класно, кожного дня вставати о 5-6 ранку та добиратися розбитими дорогами до шкіл і по дорозі дивитися на позначки «територія замінована», але будучи вже в школі настрій кардинально мінявся. Після цих всіх подарованих нами емоцій ми завжди отримували в десятки разів більше від дітей та викладачів і часто не стримували сліз та завжди хотіли залишитись трішечки довше з дітьми, або, бувало що нас просто не хотіли відпускати бо надто сильно прив’язалися одні до одних. Ми були разом лише маленьку частинку дня і, можливо, не про все встигали поговорити, але було таке відчуття, ніби ми були ближчі один до одного ніж думаємо насправді і зналися вже давно. Що мені дала ця поїздка? Я вкотре переконався, що не варто боятися відкриватися та віддавати себе іншій/іншим людині/людям. Коли ми комусь відкриваємось і даємо себе ми завжди отримуємо більше ніж даємо» - згадує студент 3 курсу, богослов’я Богдан Давидюк.

 

 

 

Учасники проєкту «Радіємо разом» відвідали такі населенні пункти Станично-Луганського району, Луганської області, як: с. Широкий, с. Гарасимівка, с. Чугинка, с. Талове, с. Розквіт та с. Красна Талівка.

 

 

 

Висловлюємо щиру подяку кожному, хто долучився до організації та реалізації цієї поїздки. Дякуємо усім нашим жертводавцям, які в різний спосіб підтримали нас, а саме: The Ihnatowycz Family Fund For Young Leaders за фінансову підтримку, Ігорю Кушніру «Свій Маркет» за солодощі для дітей на станцію «Естафети», Патриції Шморгун-Гаврилишин за теплі шапочки, шалики, шкарпетки для дітей, які зв’язали бабусі зі Швейцарії, відділу освіти та культури Станично-Луганського району за сприяння з транспортом. Пережиті емоції та здобутий досвід волонтерів, щирість та усмішки дітей, відкритість та гостинність вчителів шкіл, кожен із учасників проекту збереже на все своє життя. А поки що згадуємо найцікавіше з поїздки та генеруємо нові ідеї для майбутніх виїздів.

 

Дякуємо за те, що раділи з нами!

Слава Україні!

Героям Слава!